Komputerowa - Dom Pomocy Społecznej

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

kompPraca z komputerem, poprzez swoje ogromne możliwości poznawcze i edukacyjne, stanowi atrakcyjne narzędzie rozwoju psychomotorycznego uczestników zajęć. Ćwiczy koordynację wzrokowo - ruchową, rozwija umiejętność koncentracji uwagi, spostrzegawczość, pamięć, poszerza wiedzę, a w przypadku gier zręcznościowych ćwiczy także refleks i sprawność manualną. 

Różnorodność oprogramowania znajdującego się na wyposażeniu pracowni, pozwala instruktorowi dopasować stopień trudności pracy do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego podopiecznego. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod i form pracy dostosowanych do osób z różnym upośledzeniem. 

Dużą uwagę przywiązuje się do pracy z edytorem tekstu WORD - kształcenie umiejętności poprawnego rozmieszczania tekstów na stronie, zmianę stylów, wielkości czcionek, kopiowania i przenoszenia tekstu oraz tworzenia tabel i formatowania ich. Większość uczestników potrafi samodzielnie przygotować proste podanie czy też oficjalne pismo. 

Podczas zajęć uczestnicy korzystają także z programu COREL DRAW. Projektują i wykonują proste wzory dyplomów, zaproszeń, czy kart okolicznościowych na różnego rodzaju imprezy kulturalne i sportowe, min. Turniej Tenisa Stołowego, Konkurs, "Bożonarodzeniowy", Plener Malarski, Letnia Olimpiadę Sportową itp. 

Ważnym elementem rozwoju intelektualnego uczestników pracowni jest korzystanie z sieci internetowej – wyszukiwanie informacji, używanie konta pocztowego, komunikatora GADU GADU sprawiają, że Internet jest niejednokrotnie oknem na świat.

Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie

Dom Pomocy Społecznej
„Nad Jarem”
w Nowym Miszewie

ul. Pałacowa 2,
Nowe Miszewo,
09-470 Bodzanów

Dane
kontaktowe

tel.: 24 260 67 10
tel.L 24 260 67 15
e-mail: poczta@dps-nadjarem.pl

Zezwolenie na prowadzenie
DPS "Nad Jarem" w Nowym Miszewie
na czas nieokreślony
Decyzją Wojewody Mazowieckiego
Nr 4/2006 z dn. 26.10.2006r.