O nas - Dom Pomocy Społecznej

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” jako placówka opiekuńcza dla osób niepełnosprawnych istnieje od 1947 roku. Usytuowana w Nowym Miszewie czyli miejscowości odległej 20 km od Płocka i 80 km od Warszawy. Pierwszym „domem” dla mieszkańców placówki był zabytkowy dwór sięgający swoją historią 1750 roku. Z biegiem lat infrastruktura domu systematycznie była ulepszana i powiększana.

Obecnie kompleks dworski wraz z parkiem krajobrazowym, licznymi przestrzeniami relaksacyjno - wypoczynkowymi i współczesnym kompleksem czterech obiektów w całości stanowią dogodną przestrzeń życia dla 186 osób przewlekle psychicznie chorych i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

Blisko 70 - letnia historia placówki sprawiła, że dom i jego mieszkańcy stanowią integralną i ważną część życia lokalnej społeczności. W otoczeniu dużego kompleksu leśnego i krajobrazu, charakterystycznego dla Mazowsza Płockiego mieszkańcy nie tylko odzyskują równowagę i siły, ale także rozwijają swoje pasje artystyczne i sportowe.

Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” jako placówka koedukacyjna oferuje mieszkańcom do indywidualnej dyspozycji głównie pokoje jedno i dwu osobowe, przy których usytuowane są  łazienki. Ponadto użytkownicy zespołu obiektów korzystają z licznych pomieszczeń terapeutycznych, relaksacyjnych i rehabilitacyjnych, wyposażonych w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny. Dla ułatwienia codziennego funkcjonowania wszystkie obiekty w placówce pozbawione są barier architektonicznych.

Codzienne życie domu to także różnorodna i wielokierunkowa terapia  realizowana w  pracowniach terapeutycznych domu i Warsztatów Terapii Zajęciowej funkcjonujących na terenie placówki. Prowadzone są tu zajęcia z ceramiki, stolarstwa, rzeźby, wikliniarstwa, gospodarstwa domowego, krawiectwa, hafciarstwa, fotografii, malarstwa i rękodzieła ludowego, tkactwa, hodowli zwierząt przydomowych, ogrodnictwa itp….

Kompleks relaksacyjno-wypoczynkowy stanowią: sale doświadczania świata, sale geriatryczne, kawiarenki, sala kinowa, biblioteka, kawiarenka internetowa, sala muzykoterapii, siłownie stacjonarne i plenerowa.  W domu mieszkańcy mają też możliwość uzyskania podstawowych usług do realizacji, których służą takie pomieszczenia jak: gabinety fryzjersko - kosmetyczne, kaplica czy pokoje gościnne dla odwiedzających.

Zamieszkujące w Domu „Nad Jarem” osoby aktywne fizycznie mogą swoje zainteresowania sportowe realizować w różnych sekcjach. Wytrwałe, często wieloletnie treningi owocują licznymi sukcesami miszewskich sportowców w dziedzinie pływania, tenisa stołowego i piłki nożnej.

Organizowane są imprezy rekreacyjne i kulturalne o charakterze integracyjnym do których należą wystawy i kiermasze prac plastycznych.

O sprawności działania Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie, jego sukcesach, sukcesach mieszkańców oraz pracowników świadczy współpraca z mnogiem instytucji, stowarzyszeń oraz agend państwowych. Na kanwie tej współpracy wydano wiele pozycji albumowych i książkowych, powstały filmy oraz audycje TV. Pozytywne komentarze na łamach mediów - prasy, radia, telewizji oraz netu. Pisanie prac naukowych w oparciu o programy, wydarzenia, postaci z Domu "Nad Jarem". Setki uczniów, studentów odbywających praktyki oraz szkolenia. Odwiedziny znamienitych gości i ciągłe zaproszenia do współpracy płynące ze świata, to wszystko podkreśla jak cały zespół DPS dba o mieszkańca oraz otoczenie. 

Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie

Dom Pomocy Społecznej
„Nad Jarem”
w Nowym Miszewie

ul. Pałacowa 2,
Nowe Miszewo,
09-470 Bodzanów

Dane
kontaktowe

tel.: 24 260 67 10
tel.L 24 260 67 15
e-mail: poczta@dps-nadjarem.pl

Zezwolenie na prowadzenie
DPS "Nad Jarem" w Nowym Miszewie
na czas nieokreślony
Decyzją Wojewody Mazowieckiego
Nr 4/2006 z dn. 26.10.2006r.